Vrácení zboží do 30 dnů

pro všechny objednávky v hodnotě nad 2000 Kč

+420 256 256 080 - online@sportvision.cz

Blog
05.06.2023.

TRAILOVÝ BĚH A ZÁVODNÍ VÝBAVA OCR

Trailové běhy a závody OCR (Překážkový závod) jsou u nás stále populárnější a rozšířenější. Víkend v přírodě, fyzická aktivita, společenský život a k tomu všemu zasloužená medaile jako odměna za námahu se stává stále běžnější rutinou rekreačních i profesionálních běžců.

Kromě fyzické přípravy hraje někdy velkou roli i vybavení, které máme pro daný typ aktivity. Aby tato krásná disciplína byla zábavnější a méně utrpení, je velmi důležité, aby byly pokryty všechny položky přípravy. Jako člověk, který se tomuto sportu intenzivně věnuje již tři roky, se s vámi podělím o několik tipů týkajících se vybavení, abyste nedělali chyby, kterých se nejčastěji dopouštějí začátečníci.

Nejdůležitější je, abyste měli dobrou fyzickou přípravu a zázemí pro takové úsilí. Dalším důležitým bodem je správná výživa před závodem, během něj i po něm a také dobrá hydratace. Třetí nejdůležitější věcí, která je zároveň tématem tohoto blogu, je vybavení. Kromě toho, že dobré vybavení dobře vypadá a motivuje nás (zejména dámskou část populace) hraje někdy významnou roli při výkonu jak v tréninku, tak při závodech.

Dle mého názoru je nejdůležitější součástí výbavy správná obuv. Zbytek výstroje, i když není nejvhodnější, vás příliš neohrozí, může vás pouze zpomalit. Pokud ale tenisky nejsou správné, může dojít k různým zraněním - bolesti prstů, pokud jsou tenisky těsné, vyvrtnutí kloubu, pokud tenisky nejsou stabilní, nebo uklouznutí, pádu a zranění dalších částí těla, pokud podrážka tenisky nemá dostatečně dobrou přilnavost. Proto vybírejte trailovou obuv s dobrou podrážkou, která je lehká, flexibilní a přitom dostatečně pevná.

Co se týče oblečení, je důležité, aby v případě promočení rychle uschlo, proto doporučuji syntetické materiály nebo trička Dri-Fit a legíny/kraťasy. Syntetika rychle schne ve větru, i když je na vás, zatímco bavlna dlouho zadržuje vodu a vytváří chladivý pocit. Pokud fouká vítr, doporučuje se nosit přes tričko windstopper. Mějte na paměti, že byste se neměli příliš zahřívat, protože běh zvyšuje tělesnou teplotu. Pokud je venku 10 stupňů, oblečte se, jako by bylo 20 (vždy počítejte +10 stupňů od aktuální venkovní teploty).

Nejdůležitější je především poslouchat své tělo, běhat chytře, užívat si a po každém závodě se těšit na další. Použijte některé z těchto tipů a uvidíme se na trati!

anicateretanica

Prozatím bez komentářů

Podobné články

27.
Sep.
2023.
Blog
Září je tady a pro nás všechny nastal čas vrátit se do rutiny práce, školy, cvičení a každodenn&iacut...
18.
Sep.
2023.
Blog
V tomto průvodci výběrem správné obuvi pro outdoorové sporty porovnáváme výhody dvou typů obuvi pro tyto př&...
08.
Sep.
2023.
Blog
V nekompromisní honbě za úspěchem se při tréninku často dostáváme až na hranici své vytrvalosti. Snaha o dokonal&ya...
06.
Sep.
2023.
Blog
Ráno dělá den, říká se, a to z dobrého důvodu. Ať už jste ranní ptáče, nebo ne, prvních pár vě...
01.
Sep.
2023.
Blog
Letní prázdniny brzy skončí a za chvíli zazvoní první zvonek nového školního roku. Nadch&aacut...