Vrácení zboží do 30 dnů

pro všechny objednávky v hodnotě nad 2000 Kč

+420 256 256 080 - online@sportvision.cz

Ecovision
03.10.2022.

ADIDAS NA MISI PRO OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Plast je problém, řešením je inovace.

Věděli jste, že 350 miliónů tun plastu se vyrobí každý rok, který se nakonec promění v mikroplast, a pokud nepřekáží, skončí v řekách, mořích a oceánech a naruší ekosystém planety, ale i naše zdraví?
Žijeme ve světě, který čelí problému znečištění a plastového odpadu a dnes, víc než kdy předtím, jsme zodpovědní za budoucnost naší planety. Množství plastu v přírodě již nyní představuje nebezpečí pro životní prostředí, a pokud všichni společně nepodnikneme konkrétní kroky, v budoucnu se setkáme s ještě většími obtížemi.

Jako jeden z největších výrobců sportovního a lifestylového vybavení si známá německá značka adidas uvědomuje výzvy, kterým čelí celá planeta, a snaží se přispívat globálně i lokálně.


Ekologie a udržitelnost je speciální kategorie, kterými se adidas zabývá již léta. Proto se tato značka zavázala přejít do roku 2024 na 100% recyklovaný polyester, redukovat emise o 30% do roku 2030, zatímco do roku 2050 se adidas jako společnost snaží dosáhnout klimatické neutrality.

Na cestě k ochraně životního prostředí je každý krok důležitý a všechno se počítá. Proto značka „se třemi pruhy“ již provedla změny v procesu výroby, balení a přepravy. Použití přírodních a recyklovaných materiálů, nový design krabice na tenisky, využití biopaliv v dopravě, to jsou jen některé z věcí, které umožňují razantní snížení emisí škodlivých plynů a přispívají k ochraně planety.

"Pomocí inovativních řešení chceme skoncovat s plastovým odpadem a zároveň poskytovat ty nejlepší produkty pro sportovce. Stejně jako jsme podporovali sportovce prostřednictvím vítězství a porážek, podpoříme naši planetu tím, že se vypořádáme s těmito problémy. Společně budeme lepší protože plastový odpad je problém a řešením jsou naše inovace,“ uvádí adidas.

Každý z nás dnes může udělat malé změny, které mají velký dopad na budoucnost. Omezování používání plastů v každodenním životě, likvidace jednorázových plastů, chytré třídění odpadu, vzdělávání, recyklace, nakupování výrobků z recyklovaných nebo přírodních materiálů jsou jen některé ze způsobů, kterými může každý z nás přispět k životnímu prostředí.

Prozatím bez komentářů

Podobné články

04.
Oct.
2022.
Ecovision
Move to Zero, je cesta společnosti Nike k nulovým emisím uhlíku a nulovému odpadu. Má jediný cíl: pomoci chr...
04.
Oct.
2022.
Ecovision
Víte, že stačí změnit jen několik každodenních návyků, abyste snížili znečištění a přispěli k ochraně životn...
28.
Sep.
2022.
Ecovision
Jak zabránit globální ekologické katastrofě?