Vrácení zboží do 30 dnů

pro všechny objednávky v hodnotě nad 2000 Kč

+420 256 256 080 - online@sportvision.cz

Trénink
16.03.2023.

Sportovní novoroční předsevzetí, kterých skutečně dosáhnete v roce 2023

Pravděpodobně není lepší čas na stanovení nových plánů a cílů, kterých chceme dosáhnout, než Nový rok. Povzbuzuje nás, abychom se zbavili špatného a zavedli nové návyky jako druh nového začátku. Často jsou mezi stanovenými cíli také sportovní rozhodnutí. Někdo chce zhubnout, někdo se chce dostat do formy, zavést nové rutiny životního stylu a někdo se chce prostě jen cítit lépe jak fyzicky, tak duševně.

Sport je jedním ze způsobů, jak posunout celkové duševní a fyzické zdraví na vyšší úroveň. Pokud však nejste vysloveně sportovní typ, mohou tato novoroční předsevzetí snadno padnout. A pak každý přemýšlí, co dělat, aby se dostal do nové sportovní rutiny.

 

Realistické plány

Nejprve se zeptejte sami sebe, co opravdu chcete, a buďte realističtí. Pokud se podíváte na jednu z mnoha internetových hvězd a chcete vypadat stejně, vždy mějte na paměti, že sociální média často ukazují nerealistický obraz. I když člověk vypadá opravdu fit, jsou za tím hodiny a dny cvičení, odříkání a disciplíny. Jste na to také připraveni? Pokud trávíte většinu dne v práci nebo jste zaneprázdněná máma, opravdu není reálné strávit celý den v posilovně. Také se zeptejte sami sebe, jaké jsou vaše cíle. Je to jen otázka hubnutí? Nebo posílit, získat lepší držení těla, zastavit bolesti zad? Je pro vás důležitá disciplína, protože rutina přináší mír do vašeho života? Možná jen chcete pracovat na svém společenském životě, poznat nové lidi nebo se naučit pracovat v týmu. Ať už si vyberete cokoliv, je důležité, aby to bylo něco, co chcete vy, ne někdo jiný.

 

Malé krůčky

Nečekejte výsledky ze dne na den. Dosažení jakéhokoliv sportovního cíle, který jste si stanovili, vyžaduje čas a co je důležité, vaše sportovní rozhodnutí nemusí být zásadní změnou. Může to být také rozhodnutí začít se trochu víc pohybovat, nahradit řízení auta nebo jízdu veřejnou dopravou - chůzí, přestat jezdit výtahem, začít chodit po schodech, nahradit odpoledne ve městě výletem venku na čerstvém vzduchu. Pokud máte dítě a nemůžete tolik chodit ven, existují cvičení, která můžete dělat doma se svým dítětem. V dnešní době existuje hned několik možností, pokud jde o fyzickou aktivitu. Nemusí to být jen fitness cvičení, týmové sporty a cvičení s osobními trenéry. Přemýšleli jste o tom, kolik výhod může přinést jízda na kole, běh v přírodě, plavání, turistika, lyžování, bruslení, silová chůze, jóga pro vaše tělo a ducha... Ne všechno musí být obtížné a náročné. Někdy je radost větší než úsilí mít svaly a výsledky jsou stejné. Všechno se počítá.

 

Motivace

Jak najít motivaci, pokud jste se například rozhodli vstát brzy a běžet určitou trasu před odchodem do práce? Nebo je vaším cílem strávit hodinu v posilovně po práci, cvičit jógu o víkendu ráno, nebo jít na pěší turistiku na jeden den jako útěk z města nebo byste raději zůstali v posteli, doma a před televizí? Vědci říkají, že náš mozek potřebuje 21 dní, aby si osvojil nový zvyk. Proto je důležité vytrvat. Stanovte si cíl na kratší dobu, chvalte se za každý, i ten nejmenší úspěch, to vše jsou malá vítězství. Když se budete cítit trochu lépe, když vás už nebudou bolet záda a když budete mít lepší držení těla, budete vědět, že jste na správné cestě. Nemluvě o hubnutí, posílených svalech, klidu, který nová rutina přináší. Pak pro vás bude těžší spadnout do pasti návratu ke starým a nezdravým návykům.

 

Vzdát se? Nepřichází v úvahu.

Vzdání se je běžné, ale tentokrát se to pokuste přijmout jako něco dočasného. Skutečnost, že jste dnes vynechali trénink nebo jste jedli něco nezdravého, není důvodem k tomu, abyste se vzdali. Přijměte své nedokonalosti jako obvykle a pokračujte ve svém plánu. Budete si více vážit sami sebe, pokud upadnete a pak se znovu postavíte. Mnozí z nás se snadno vzdají dříve, než začnou, a to z mnoha důvodů. Například. Chcete se zapojit do činnosti, ale nemáte k tomu podmínky ani vhodné vybavení. Za prvé, je důležité získat základní vybavení a pak ho "postavit", když se dostanete do rutiny. Je skvělé běžet na plné obrátky, ale pro začátek potřebujete jen dobré běžecké tenisky. Chcete-li začít, pořiďte si dobré turistické boty a batoh, ať máte ve svém šatníku něco, s čím už musíte začít. Nepotřebujete členství ve fitness klubu k běhu, chůzi a turistice. Můžete cvičit jógu a pilates, stejně jako další cvičení doma. Stačí jedna podložka, pohodlné legíny a dobrá vůle. Pokud jde o členské příspěvky, existují výhody nabízené mnoha fitness centry, které můžete využít. Pokud se vymlouváte, že nemáte čas, zamyslete se nad tím, jaké zbytečné aktivity během týdne vám zabírají čas a nahraďte je sportovními aktivitami.

 

Výsledky jako motivace vytrvat

Stejně jako ve všem, výsledky jsou důležité v nových sportovních rutinách. Stanovte si týdenní a měsíční cíle. Výsledky lze snadno měřit, pokud je vaším cílem zhubnout a posílit postavu. Pokud jsou však vaše cíle jiné a hůře měřitelné, zeptejte se po měsíci sami sebe – zda se cítím lépe, zda jsem se sebou spokojený, zda lépe spím, zda mám více síly, zdravou chuť k jídlu... Každá kladná odpověď je znamením, že jste uspěli. A co je nejdůležitější - lepší zdravý zvyk v dlouhodobém horizontu, jako úplný a nucený obrat, který netrvá dlouho.

 

Dnešní tempo života nám dává velmi málo volného času, takže je těžké rozhodnout, jak ho využít. Když však vidíte všechny výhody, které vám sport přináší, zahrňte je do své rutiny. Ať je tento rok rokem, ve kterém se rozhodnete, že se sport stane součástí vašeho života.

 

Tým Sport Vision

Prozatím bez komentářů